איך להגדיל חשיפה ומעורבות באמצעות האשתגים?

זה הזמן לכתוב

מעוניינים להצטרף לקהילה ככותבים?

הצטרפו עכשיו למאגר הכותבים של סמארט-דיגיטל, שתפו בידע שלכם בנדיבות ומקצועיות ותוכלו להנות מאפיק חשיפה חדש לעסק ומחיבור לקהילה מעוררת השראה שנותנת ערך אמיתי.

השבוע חברה טובה שלי התחילה לקדם את האינסטגרם של מועדון הכושר בו היא עובדת, אמרה בהתרגשות שנוספים לה 30 עוקבים בחודש, לא התאפקתי ואמרתי לה שזה אמור להיות מספר יחסי של עוקבים חדשים ביום ביחס לפרופיל הזה. "השתלטתי" לה על חשבון האינסטגרם וביצעתי כמה שיפורים, במה נגעתי? רק בהאשתגים! לאחר כשעה ראינו עלייה של 40 עוקבים 🙂  אז מה הסיפור של האשתגים?

המדריך המלא להאשתגים יעזור לך להגיע לביצועים טוב יותר בחשבון האינסטגרם שלך, לשפר את שיעורי המעורבות של הפוסטים שלך וכמובן לבנות קהילה סביב העסק.

נתחיל? 

#1  למה צריך להשתמש בהשאתגים? 

אינסטגרם הרשת החברתית הפופלרית בקרב משתמשים פרטיים ועסקיים עברה שינוים רבים הן בנראות, בפיצ'רים ובאלגוריתם. מה שכן, דבר אחד בטוח ולא השתנה- החשיבות בשימוש בהאשתגים. השימוש בהאשתגים הוא הדרך הטובה ביותר להגיע לקהל חדש ולקהל היעד שלך ולהפוך אותם לעוקבים נאמנים ומעורבים. 

איך האשתג עובד? האשתג זה בעצם ה-# הידועה והיא נפוצה גם ברשתות חברתיות אחרות כמו טוויטר ופייסבוק האשתג בעצם עובד על ידי ארגון וסיווג תוכן תמונות ווידיאו באינסטגרם. כל פוסט שיוצרים יכול להיות מלווה בתוכן טקסטואלי ולו ניתן להוסיף עד 30 האשתגים. 

לדוגמא: בלוגר של מזון בריא יכול לפרסם תמונה של קערה ריקה ולאחר מכן להשתמש בהאשתגים:  

superfood , #healthyfoo , #cleanfood#

באמצעות האשתגים האלו התמונה שעלתה בפוסט מקוטלגת תחת קטגוריות מזון בריא וכך קהל הנוהג לעקוב אחר נושא יוכלו בקלות למצוא אותו. 

#2 מעקב ומדידת שימוש האשתג בפרופיל עסקי:

אם עדיין לא עברת לפרופיל עסקי הנה סיבה מצוינת לעשות זאת! למשתמשים בעלי חשבון עסקי (ניתן לשנות בהגדרות החשבון את החשבון לעסקי בקלות) יש אפשרות לעקוב אחר שימוש האשתגים שלהם באמצעות instagram insights בעזרתו ניתן לקבל ניתוח על יעילות האשתגים מבחינת כמות צפיות או הופעות מה שמהווה אינדיקטור מעולה במידה ובחרת האשתג לא רלוונטי עבורך. כדי להגיע לאזור הזה יש להיכנס לכל פוסט שהעלת אשר מלווה בהאשתג וללחוץ על "ראה נתונים" ממש מתחת לתמונה כאן תוכל לראות את כל הנתונים של אותו הפוסט כמו כמות ביקורים בפרופיל שלך, הקלקות לאתר, חשיפות ודרכי הגעה. תחת נושא האשתג תוכל לדעת כמה אנשים גילו את הפוסט שלך באמצעות האשתגים בהם השתמשת. 

כדי שהאשתג יפעל בצורה האולטימטיבית רצוי לבצע מחקר האשתגים תחילה, חקרו וגלו איזה האשתגים קשורים לנושא העסק שלכם. הקפידו לא להשתמש באותו האשתג יותר מידי, שלבו האשתגים מעולם התוכן הקשור לעולם העסק ופרקו את התוכן הוויזואלי לגורמים כך תגלו עוד ועוד האשתגים רלוונטים ספציפיים לכל פוסט בנוסף להאשתגים של העסק. 

#3 לעקוב אחרי האשתגים

ב-2018 אינסטגרם הוציאה עדכון והוסיפה את היכולת לעקוב אחרי האשתגים. כלומר עכשיו אפשר לעקוב לא רק אחרי פרופיל ספציפי אלא לעקוב אחרי האשתג רלוונטי שיחשוף אותך לפרופילים נוספים הקשורים לעולם התוכן של האשתג. עוקבים אחרי האשתג בדיוק כפי שעוקבים אחרי פרופיל.

עבור מותגים ועסקים, זה פותח הזדמנות נהדרת להופיע באופן קבוע מול קהל היעד. לדוגמה, אם יש לך האשתג ממותג תוכל להזמין את העוקבים שלך גם לעקוב אחריו. פירוש הדבר שהתוכן שלך עשוי להופיע פעמיים בעדכון של עוקב – פעם לאחר שהם עוקבים אחר הפרופיל שלך, ופעם נוספת בעקבות האשתג. מה שמגביר את החשיפות ואת המעורבות שלך עם הקהל. 

#4 האשתגים בביוגרפיה 

כדי להביא תנועה רבה יותר לפרופיל שלך, הוסף האשתגים רלוונטים לפרופיל. לא הרבה יודעים, אבל אפשר ורצוי להוסיף האשתגים לביוגרפיה של הפרופיל. הביוגרפיה הוא מעין "כרטיס ביקור" ושם עלייך לספק תיאור עבור המותג שלך. בביו ניתן להוסיף לינק לאתר או לחנות האונליין של העסק. בטקסט התיאור הוסף האשתג רלוונטי שיזרום עם הטקסט. אפשר לשלב את האשתג של אזור העסק כך שהפרופיל יהיה חשוף לקהילה שגרה במקום זה. כל מה שאתה צריך לעשות זה להוסיף את ה-# והאשתג יופיע בביוגרפיה שלך. 

#5 האשתגים בסטורי

כן גם כאן רצוי להשתמש בכמה שיותר האשתגים כדי ליצור חשיפה גבוהה יותר בקרב קהל היעד שלך. 

יש 2 אפשרויות להוסיף האשתגים בסטורי. הראשונה היא פשוט לרשום בטקסט האתשג על ידי הוספת ה-#, אפשר להוסיף עד 10 האשתגים ע"י הטקסט. האפשרות השניה היא להשתמש במדבקת האשתג שמאפשרת ליצור האשתג יחיד, במידה ותלחצו שוב על המדבקה להוספת האשתג נוסף, האשתג הקודם ישתנה להאשתג שתרצו להוסיף. מדוע להוסיף האשתג לסטורי? ממש בדומה לשימוש בהאשתגים בפוסט, גם כאן בסטורי עם האשתג משתמש שיחפש האשתג שהשתמשת בו בסטורי שלך, יכול למצוא ולצפות בסטורי שלך. משמע הוא ניתן לחיפוש בשורת החיפוש באינסטגרם. 

6#  סוגי האשתג:

באינסטגרם יש שימושים שונים להאשתגים, כשמתכננים אסטרטגית שיווק אינסטגרמית רצוי לבדוק את השימושים הבאים:

האשתג ממותג:  האשתג שיחודי לך או לעסק שלך, האשתג יכול לבוא לביטוי בשם העסק פשוט. או שם מוצר הדגל. רצוי לשלב את הפן העסקי עם רוח וזהות המותג ולייצר האשתג שישאיר חותם שנפגשים איתו. 

האשתג הממותג נועד לחבר נושאים עבור הקהל שלך. 

לדוגמא: עסק של בגדי וינטאג' ויד שניה בשם -Vintage Gallery יכול לייצר לעצמו האשתג ממותג- soulofvintage#  כך הוא יחשף לקהל שאוהב את תחום עניין העסק שלו וגם יתחום את המוצרים שלו בקטגוריית האשתג הזו.

האשתג קהילתי: בדומה להאשתג ממותג, גם כאן האשתג מחבר את המשתמשים בעלי דעות ותחומי ועניין דומים סביב אותו נושא.  כאן אין צורך להקפיד על שימוש בהקשר לעסק. אפשר להיות יותר רחבים ופחות ממוקדים בהאשתג עצמו. לדוגמא: האשתג הקהילתי של חנות היד שנייה שלנו יהיה weallvintage# , לפני שאתם מחליטים להשתמש בהאשתג קהילתי עשו בדיקה קצרה אילו האשתגים כבר מופיעים לקהילות של מותגים זהים ואל תפחדו לצאת לנישה פחות מוכרת ולבנות קהילה סביב האשתג הקהילתי שלכם.

האשתג קמפיין:  האשתג כחלק ממסע פרסום הוא בדרך כלל יותר קצר ונמשך לזמן הקמפיין עצמו. ניתן לראות האשתגים מזוהים עם קמפיין במיוחד בהשקות מוצר ובשימוש שותפות עם מובילי דעה כך שבפרסום אותו מוצר משתמשים בהאשתג הקמפיין. לדוגמא: חנות הוינטג' והיד שניה שלנו משיקה מוצר חדש והיא במהלך קמפיין עם מובילות דעה ותחרויות גולשים היא בכל פעם תוסיף את  האשתג bringmevintage# בכל פוסט מטעמה ובכל פוסט של מובילות הדעה שהשתתפו בקמפיין ובכל פוסט של הגולשים המשתתפים בתחרות שהתבקשו להעלות תמונה/ סטורי כחלק מהשקת מוצר של החנות. 

איך  תמצא את האשתגים הנכונים לחשבון שלך? 

כשעושים שימוש נכון בהאשתגים באינסטגרם אפשר להרחיב את ההגעה לקהל ולקבל מעורבות גבוהה יותר. אבל כדי להצליח לעשות את זה נכון צריך להשתמש באסטרטגיית האשתג. 

הרבה חושבים ששימוש בהאשתגים פופולריים יביאו לתוצאות אבל ההפך הוא הנכון. כאשר מוסיפים האשתג נפוץ מידי כמו love # הסיכויים לקבל מעורבות בזכות האשתג הזה הם נמוכים. במקום להשתמש בהאשתגים נפוצים מידי עדיף להשתמש בהאשתגים קטנים יותר, למצוא את הנישה המתאימה שתביא מעורבות רלוונטית לעשייה שלך. 

איך אפשר למצוא האשתגים נכונים? הדרך הטובה ביותר היא להסתכל מה הקהל שלך אוהב, ובמה המתחרים שלך בתעשייה נוהגים להשתמש. 

מה שצריך לעשות הוא מעין משפך מהאשתג הגדול להאשתג הנישתי והממוקד ביותר. כך תגיעו לקהל הממוקד ביותר שבאמת אוהב את תחום העניין הזה וכך הסיכוים לקהל מעורבות באמצעות השימוש בהאשתגים גדלים. 

דרכים נכונות לביצוע מחקר האשתגים:

מחקר הקהל שלך – נסה להוסיף האשתג אקראי בפוסט באינסטגרם, ולאחר מכן הסתכל בנתונים השונים בעקבות האשתג הזה.  האשתגים שלך צריכים להכיל מילות מפתח שהמשתמשים באמת מחפשים. 

מחקר המתחרים שלך –  תמיד טוב להיות עם היד על הדופק ולהסתכל מה המתחרים עושים, ממש להיכנס לפרופילים של מתחרים גדולים וקטנים בתחום שלך ולבדוק איזה האשתגים הם נוהגים לשים ולגלות באיזה פוסטים יש יותר מעורבות. אין סיבה להתחרות באותם האשתגים, אבל כן אפשר ללמוד מזה ולהבין את סוגי האשתגים השונים ולחפש אותם ודומים להם. 

מחקר מובילים בתעשייה – תמיד תעקבו אחר מובילי דעה של תחומי העניין שלך, הם סוחפים אחריהם קהל רחב בתחום משום שהם משמשים כדוברים לתעשייה באינסטגרם, לדוגמא: חנות בגדים יכולה לבדוק באילו האשתגים בלוגרית אופנה נוהגת להשתמש. לכל ענף יש את המשפיענים המרכזיים שלו, גלו מי המשפיענים בתחומכם והסתכלו מידי פעם על השימושים שלהם בהאתשגים. 

חיפוש האשתגים הרלוונטים בהקשר תחום העניין-  דרך קלה ויעילה זה פשוט לחפש בשורת החיפוש האשתג אחד מתוך האשתגים שאת מרבה להשתמש בהם ולבחור ב"האשתגים" בתפריט הנפתח. לאחר מכן נקבל תוצאות של כל האשתגים הקשורים לאותו האשתג שהזנת. 

הצטרפו לנבחרת הכותבים שלנו

כמה מילים על הכותב.ת

shoval shlanger

שובל שלנגר, מנהלת שיווק ובעלת משרד פרסום - קריאטיב - דיגיטל Shoval Digitalיוצרת תוכן וויזואל לעסקים, מנהלת עמודי סושיאל מדיה למותגים ומקדמת עסקים ברשת.מנגישה לאנשים חוויות יוצאות דופן בעזרת תוכן דיגיטלי ומלמדת אותם איך עושים את זה בכוחות עצמם.
סגירת תפריט

יש לך אירוע?

שלח.י לנו את הפרטים